29/05/2024
HomeGaleriaMajówka zdrowia w Łęczycy

Majówka zdrowia w Łęczycy

majówka zdrowia

Piątek (26 maja) upłynął w mieście pod znakiem święta zdrowia. W organizację imprezy włączyły się placówki medyczne i oświatowe oraz wiele instytucji. Impreza odbywała się na terenie parku miejskiego i obiektów sportowych Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego.

Wyjątkowe święto, to już 28 spotkanie pod sztandarem zdrowia jako najważniejszej wartości w życiu każdego człowieka. Ponad pół wieku temu mistrz z Czarnolasu pisał w fraszce „Na zdrowie” o jego ważnej roli. Niewątpliwie jednym z istotnych czynników pomagających utrzymać dobry stan zdrowia jest aktywny wypoczynek i ten sposób spędzania wolnego czasu był hasłem przewodnim majówki zdrowia. Przez kilka godzin na placu i boiskach za szkołą było gwarno, głośno i wesoło. W parku miejskim odbył się bieg przełajowy a na boiskach rozgrywki sportowe. Dla amatorów bardziej spokojnych zajęć sportowych przygotowano kilka stanowisk do gry w szachy. Można było też w namiotach placówek medycznych dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy. A na scenie zaprezentowało się wielu młodszych i starszych artystów z łęczyckich szkół.

– Dobrze, że chociaż raz w roku jest taka impreza, która służy podkreśleniu wartości zdrowia fizycznego i psychicznego. Dzieci i młodzież z różnych szkół ma możliwość zapoznania się, integracji w grupie a to bardzo ważne czynniki warunkujące dobry stan zdrowia w dzisiejszym rozpędzonym świecie – mówi jedna z uczestniczek święta.

Wiwat nasze mamy!
Sprzeciw w Gawronach