12/04/2024
HomeGaleriaŁęczyckie „Barwy jesieni”

Łęczyckie „Barwy jesieni”

barwy jesieni

Łęczyca po raz 43. przybrała Barwy Jesieni, a to za sprawą cyklicznego wydarzenia organizowanego przez Dom Kultury w Łęczycy. Impreza „Łęczyca w Barwach Jesieni” ma swoją wieloletnią tradycję i swój własny niepowtarzalny styl.

W sobotę (17 września) otwarto dwie wystawy: „W drodze do domu” prezentujące fotografie Weroniki Filipczak studentki ASP w Łodzi oraz wystawę malarstwa i ceramiki Moniki Kubiaczyk – Cygan artystki plastyk, absolwentki ASP w Łodzi.

Natomiast w niedzielę (18 września) łęczyckie Aleje Jana Pawła II zamieniły się w kolorowy jarmark sztuki ludowej. Przed budynkiem Domu Kultury odbywały się liczne konkursy i zabawy z cennymi nagrodami. Miał miejsce również Przegląd Kapel Ludowych, podczas którego wystąpili: „Kapela Łęczycka”, „Kapela Pana Tolka”, Kapela Ludowa i Zespół Śpiewaczy „Świniczanki”, „Zespół Śpiewaczy Złotej Jesieni”, Zespół Śpiewaczy „Leszczynianki”, Zespół Ludowy „Nad Wolbórką”, Zespół Ludowy  „Ziemia Słupiecka” oraz zaprezentowano pokaz tańca ze spódnicą.

Kulminacją imprezy były koncerty: Zespołu „Łęczanie” oraz Janusza Laskowskiego, które wprawiły publiczność w doskonały nastrój.

Warto dodać, że podczas jesiennej imprezy funkcjonował zorganizowany przez Urząd Miejski w Łęczycy punkt „Łęczyca Przyjazna Seniorom”, w którym łęczyccy seniorzy mogli wypełnić formularz zgłoszeniowy do Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz uzyskać niezbędne informacje na temat Programu OKS i zniżek przysługujących seniorom.

Mieszkańcy cieszą
Upadła królowa