16/06/2024
HomeTematy dnia„Łęczycanka” zainwestuje w garaże! Tylko kiedy?

„Łęczycanka” zainwestuje w garaże! Tylko kiedy?

baza łęczycanki

W Łęczycy – podobnie jak w większości miast w Polsce – brakuje miejsc parkingowych. Garaże to już dla niektórych kierowców prawdziwy luksus. „Łęczycanka” zamierza udostępnić sporą działkę pod parkingi a także dodatkowo wybudować nawet ponad sto garaży.

Tu jednak musimy zmartwić tych kierowców, którzy myślą, że ta inwestycja zostanie szybko zrealizowana.

– Myślę, że najprędzej garaże pojawią się na osiedlu w ciągu kilku lat – mówi Jarosław Pacholski, prezes spółdzielni mieszkaniowej „Łęczycanka”. – Oczywiście zdaję sobie sprawę z potrzeby tego typu działań. Jest wielu kierowców oczekujących na nowe parkingi, czy też garaże. Póki co, trzeba jeszcze trochę poczekać. Choć przyznaję, że spółdzielnia przygotowuje się do takiej inwestycji.

O jaki teren chodzi? Parkingi wraz z garażami mają zostać udostępnione dla mieszkańców na działce bazy spółdzielni, przy ul. Bitwy nad Bzurą.

Zdaniem szefa „Łęczycanki”, nie ma już obecnie takiej potrzeby, jak kiedyś, trzymania budynku technicznego. Tym bardziej, że spółdzielnia inwestuje już w mieście w inne miejsce pod pomieszczenia techniczne.

Warto wspomnieć, że na terenie spółdzielni przy ul. Bitwy nad Bzurą stoją już garaże. Z pewnością zmotoryzowani lokatorzy pobliskich bloków cieszyliby się, gdyby było ich więcej.

Ze sprzedaży nic ni
Polska śmieje się