22/04/2024
HomePowiatKuriozalna sprawa o pieńki toczyła się ponad pół roku! Jest wyrok!

Kuriozalna sprawa o pieńki toczyła się ponad pół roku! Jest wyrok!

radny marczak

Sąd w Łęczycy uznał za winnego radnego powiatowego Zbigniewa Marczaka. Sprawa wytoczona w imieniu powiatu przez Zarząd Dróg Powiatowych trwała ponad pół roku i dotyczyła podpalenia pieńków przy drodze w gminie Góra Świętej Małgorzaty.

Radny podpalił pieńki, bo przeszkadzały mu w uprawie pola.

Przez ponad pół roku przed wydziałem karnym Sądu Rejonowego w Łęczycy toczyło się postępowanie przeciw radnemu powiatowemu obecnej kadencji, Zbigniewowi Marczakowi, któremu postawiono zarzut popełnienia czynu zabronionego polegającego na podpaleniu czterech pieńków w odległości mniejszej niż 100 metrów od najbliższych budynków, zniszczeniu mienia powiatu oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Zeznawali m.in. dyrektor ZDP, Karol Niewiadomski i strażacy z OSP w Górze Św. Małgorzaty.

Wyrok ogłosiła sędzia Marzenna Milczarek, która stwierdziła, że pozwany Zbigniew Marczak został uznany za winnego w zakresie podpalenia pieńków. Sąd wymierzył karę 100 zł grzywny oraz 31 zł tytułem zapłaty kosztów administracyjnych. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdziła, że sąd nie dopatrzył się faktu zniszczenia mienia powiatu, jak również spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Wyrok jest nieprawomocny.

– Jestem usatysfakcjonowany tym rozstrzygnięciem, bo najbardziej był dla mnie krzywdzący zarzut niszczenia mienia powiatu. Jako radny mam poczucie odpowiedzialności i tym bardziej byłaby to dla mnie sytuacja bardzo trudna, gdyby sąd uznał moją winę w tym zakresie. Podobnie oceniam sytuację zagrożenia w ruchu drogowym – powiedział nam radny Marczak.

Premier obiecuje. Po
W Łęczycy wysyp "j