29/05/2024
HomePowiatKrytyka z Gawron! Mieszkańcy czekają na remont!

Krytyka z Gawron! Mieszkańcy czekają na remont!

droga w gawronach

Kiedy droga zostanie zmodernizowana? – pytają mieszkańcy miejscowości Gawrony w gm. Łęczyca, którzy mają dość błota, dziur i kałuż.

– 7 września 2022 roku złożyliśmy do gminy wniosek, w którym koleiny raz prosimy o uwzględnienie w budżecie środków finansowych na remont drogi a tym samym doprowadzenie jej do odpowiedniego stanu technicznego, umożliwiającego bezpieczny przejazd. Proponujemy utwardzenie nawierzchni kruszywem, warstwą o grubości co najmniej 20 cm wraz z wyprofilowaniem przekroju poprzecznego drogi – mówi Monika Rosolak. – Na nasze pismo do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Pod wnioskiem podpisało się wielu mieszkańców.

– Ludzie są wzburzeni. Nie dość, że drogi nie naprawiono, to nikt nie udzielił mieszkańcom odpowiedzi – dodaje zdenerwowany radny Grzegorz Góra. – Nie jest to jedyny problem drogowy w tym rejonie, podobnie wygląda odcinek ciągu komunikacyjnego w kierunku Oraczewa. Na moje apele w tej sprawie, ciągle słyszę, brak pieniędzy. Chyba tylko na ten teren, bo w innych rejonach gminy Łęczyca inwestycje są realizowane.

O komentarz prosimy wójta Jacka Rogozińskiego.

– W Gawronach sytuacja jest dość złożona. Wielokrotnie zwracaliśmy się do firmy wykonującej prace energetyczne o przywrócenie drogi do stanu niepogorszonego. Obieg dokumentów trwa a mieszkańcy się denerwują. W tej sytuacji rozważamy możliwość nawiezienia kruszywa na nawierzchnię przedmiotowej drogi – usłyszeliśmy.

Jest problem! Nie ma
15-latka z Łęczycy