21/06/2024
HomeTematy dniaKomendant na sesji o problemie. Ludzie przewracają się na krzywym chodniku

Komendant na sesji o problemie. Ludzie przewracają się na krzywym chodniku

krzywy chodnik

Tomasz Olczyk, radny powiatowy i jednocześnie komendant straży miejskiej w Łęczycy, zwrócił uwagę podczas niedawnej sesji o starym chodniku w obrębie skrzyżowania ulic ZWZ i Belwederskiej.

Nierówności, wystające płyty stwarzają poważne zagrożenie dla pieszych.

– Czy w tegorocznym budżecie powiatu znajdą się środki na naprawę niebezpiecznego chodnika? Nierówności, wystające płyty chodnikowe stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów – argumentował T. Olczyk.

Mieszkańcy od dawna denerwują się z powodu chodnika.

– Moja sąsiadka potknęła się o wystającą płytę, upadła doznając urazu kolana. Od trzech miesięcy trwa proces leczenia i nie widać końca. Ulicę wyremontowano a o chodniku zapomniano – mówi mieszkanka z pobliskiego osiedla.

Czy zaplanowano remont chodnika?

– Powiat łęczycki nie dostał żadnej dotacji dla ulicy Belwederskiej w Łęczycy i w związku z tym nie są przewidziane żadne inwestycje w 2023 r., jedynie bieżące utrzymanie. Jeśli zostaną ogłoszone kolejne nabory na dofinansowanie zadań inwestycyjnych, to ta droga jest przewidziana do zgłoszenia w kolejnych wnioskach – wyjaśnia Beata Miłecka, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łęczycy.

Co do powiedzenia "R
Apel o ławki i ośw