29/05/2024
HomeTematy dniaKilkadziesiąt tysięcy na ozdoby! Czy to nie za dużo? – pytają łęczycanie

Kilkadziesiąt tysięcy na ozdoby! Czy to nie za dużo? – pytają łęczycanie

choinka przed urzędem

Niedawno zdjęte zostały świąteczne ozdoby z elewacji łęczyckiego magistratu. Zdemontowana została też choinka stojąca przed urzędem. Mieszkańcy przekazują sobie z ust do ust informacje o kosztach świątecznego wystroju. Zdaniem niektórych władze Łęczycy zbyt dużo pieniędzy przeznaczyły na bożonarodzeniową inwestycję.

– Ta choinka przed urzędem prezentowała się bardzo ładnie. Ale słyszałam, że miasto wydało na świąteczne ozdoby ponad 40 tysięcy zł. Uważam, że to zbyt dużo – usłyszeliśmy.

Warto wspomnieć, że w okresie świąt Bożego Narodzenia od samego początku mieszkańcy komentowali choinkę, która po raz pierwszy została ustawiona przed urzędem.

Dyskusja o pieniądzach – jak zwykle bywa – rozgrzewa. Redakcja została poproszona o interwencję. Nasi czytelnicy chcą poznać dokładną kwotę, jaką miasto wydało na ozdoby.

Pytamy o to burmistrza Pawła Kuleszę.

– Dokładnie 35 900 zł, ale jest to wydatek na lata. Dodam, że nie jest to koszt tylko choinki ale też kurtyny świetlnej. Komplet ozdób posiada trzyletnią gwarancję i będzie służył przez wiele lat. Jest wykonany z lekkiego, ale wytrzymałego materiału, co dobrze rokuje, jeżeli chodzi o jego dalszą eksploatację – wyjaśnia włodarz Łęczycy.

Księża kolędują.
<strong>Szokujący w