16/06/2024
HomeAktualności+Kierowcy pędzą Górniczą

Kierowcy pędzą Górniczą

górnicza prędkość

Od początku tego roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali już 48 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na niechlubną listę wpisał się kolejny pirat drogowy, który na terenie Łęczycy na liczniku fiata miał 104 km/h. Szaleńczą jazdę kierowcy przerwali policjanci, wyciągając konsekwencje za rażące naruszenie ograniczenia.

– Policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy nie ustają w działaniach na drogach powiatu łęczyckiego. Mundurowi reagują na wszelkie naruszenia i wyciągają konsekwencje wobec kierowców lekceważących przepisy. Tak było minionej doby, gdzie w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowali zgłoszenia w zakresie przekraczania prędkości na ulicy Górniczej w Łęczycy. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni kierowca fiata. Mężczyzna przy niekorzystnych warunkach drogowych, w obszarze zabudowanym rozpędził osobówkę do 104 km/h. Szaleńczą jazdę kierowcy przerwali policjanci, wyciągając konsekwencje za rażące naruszenie ograniczenia – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

Mężczyzna poza grzywną 1300 złotych stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Od początku roku policjanci zatrzymali już 48 uprawnień za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. W analogicznym okresie 2022 roku było ich 26. Jak pokazują analizy kierowcy nie zważają na ograniczenia narażając siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia. Na drogach panują zmienne warunki jazdy, opady śniegu, mgły, śliskie jezdnie. Jazda w takich warunkach połączona z brakiem wyobraźni kierujących stanowi realne zagrożenie. Dlatego policjanci apelują o rozwagę, zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do ograniczeń, tylko tak możemy bezpiecznie dojechać do celu.

100 tysięcy zł na
Sztab WOŚP w Łęcz