29/05/2024
HomeTematy dniaKierowcy cieszą się z drobnych obniżek

Kierowcy cieszą się z drobnych obniżek

paliwa orlen

Do wysokich cen paliw na stacjach benzynowych wciąż kierowcy nie mogą się przyzwyczaić. Wielu już nie tankuje „pod korek” i trudno się dziwić. Jest drogo i nie zanosi się, żeby paliwo staniało, dlatego niektórzy zmotoryzowani czekają, jak będzie taniej o chociaż kilkanaście groszy za litr.

– Tankuję na Orlenie vervę diesla. Dziś rano na innym Orlenie w pobliżu Łęczycy to paliwo było po 8,34. Kiedy zobaczyłem w południe na Dworcowej cenę 8,14 postanowiłem wjechać i zatankować. To tylko 20 groszy na litrze, ale uważam, że jednak warto skorzystać. Przy tankowaniu do pełna, już oszczędzę kilka złotych. A jak ktoś dużo jeździ, to w skali miesiąca można w ten sposób zaoszczędzić trochę grosza – powiedział nam w czwartej jeden z kierowców w Łęczycy.

Względem ubiegłego tygodnia to spadek o pięć groszy na tym konkretnym, paliwie. Obniżka ceny o kilka czy kilkanaście groszy nie jest jednak tym, czego oczekiwaliby właściciele samochodów. Nie ma jednak co liczyć, że na stacjach benzynowych wrócą ceny chociażby z początku bieżącego roku. Według szacunków, najbliższe dni nie przyniosą większych zmian w cenach paliw.

Zaparkował na studz
Znaki wkopane w... c