29/05/2024
HomePowiatKierowca miał prawie 3 promile! Zatrzymała go nie policja, a mieszkaniec naszego regionu

Kierowca miał prawie 3 promile! Zatrzymała go nie policja, a mieszkaniec naszego regionu

pijany kierowca

Dzięki obywatelskiej postawie świadka kolejny nietrzeźwy został wyeliminowany z ruchu. Mężczyzna mając podejrzenie, że za kierownicą toyoty jest pijany zatrzymał pojazd i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 35-latek, u którego w organizmie było 2,76 promil alkoholu. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

14 października 2023 roku około godziny 14.00 na terenie gminy Świnice Warckie świadek zwrócił uwagę na pojazd, którego kierowca nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Mając podejrzenie, że za kierownicą siedzi pijany kierowca pojechał za nim i zatrzymał pojazd. Po tym jak podszedł do osobówki wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu. W takiej sytuacji uniemożliwił mu dalszą jazdę. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z łęczyckiej komendy.

Okazało się, że w organizmie 35-latka, który jechał toyotą było 2,76 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia. Teraz czekają go surowe konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów.
– Bez wątpliwości wzorowa postawa świadków pomogła uniknąć potencjalnego zagrożenia. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Dziękując za wzorową postawę doceniamy, że nasze apele nie pozostają bez echa – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

Jak głosowała Łę
Pod Daszyną 19-letn