21/06/2024
HomeTematy dniaJeszcze niedawno złożyła rezygnację, by… ponownie zostać dyrektor muzeum w Łęczycy

Jeszcze niedawno złożyła rezygnację, by… ponownie zostać dyrektor muzeum w Łęczycy

pawłowska muzeum

Urząd miasta w Łęczycy informował nie tak dawno temu, że dyrektor Hanna Pawłowska złożyła wypowiedzenie umowy o pracę z okresem obowiązywania do 24 lutego. Powód? Przejście na emeryturę. Jednak zarządzeniem burmistrza z 6 marca na stanowisko dyrektora muzeum w Łęczycy ponownie została powołana Hanna Pawłowska. Rozpoczynająca się kadencja potrwa do 6 marca 2026 roku.

Do konkursu na stanowisko dyrektora muzeum w Łęczycy przystąpiło trzech kandydatów, z których jeden nie przeszedł pierwszego etapu ze względu na złożenie wymaganej dokumentacji po upływie terminu określonego w regulaminie. Po wysłuchaniu przedłożonego przez kandydatów programu działania muzeum, komisja konkursowa desygnowała na stanowisko dyrektora Hannę Pawłowską. Zarządzeniem burmistrza z dnia 6 marca br. burmistrz Paweł Kulesza nominował kandydatkę na dyrektor muzeum w Łęczycy.

Jakie plany i zamierzenia dotyczące łęczyckiego muzeum ma Hanna Pawłowska?

– Za najbardziej istotne zadanie w obszarze infrastruktury zamkowej uważam odwodnienie dziedzińca zamkowego oraz stworzenie koncepcji rekonstrukcji Domu Starego. Zakładam także otwarcie na terenie zamku punktu gastronomicznego i wynajem obiektu na eventy podmiotów zewnętrznych. W przyszłej działalności przewiduję kontynuację imprez wpisanych w funkcjonowanie placówki, czyli organizację Turniejów Rycerskich, Nocy Muzeów i Nocy Kupały – mówi dyrektor muzeum w Łęczycy.

Apel o ławki i ośw
Szkoła ma nowe auto