22/04/2024
HomeTematy dniaJak się oddycha w Łęczycy? Można to sprawdzić…

Jak się oddycha w Łęczycy? Można to sprawdzić…

łęczyca

Urządzenie pomiarowe do monitorowania jakości powietrza zostało zamontowane na rogu elewacji Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, przy ul. Kaliskiej w Łęczycy. Choć nie wszyscy je dostrzegają, niektórzy zatrzymują się z dużym zaciekawieniem.

– Nie widziałam tego urządzenia wcześniej, musi być to coś nowego. Dziś można oddychać pełną piersią, jest dobra jakość powietrza – mówi z uśmiechem mieszkanka Łęczycy.

Rzeczywiście – we wtorek 17 stycznia – jakość powietrza w Łęczycy była bardzo dobra, o czym informowało na swoim wyświetlaczu urządzenie pomiarowe.

Urządzenie trafiło do ZPEW w Łęczycy dzięki akcji edukacyjnej „Mierzymy się ze smogiem”, w której 1200 szkół z całej Polski miało szansę otrzymać bezpłatnie takie właśnie urządzenie. ZPEW w Łęczycy wziął udział w zabawie i udało mu się zdobyć urządzenie pomiarowe oraz materiały edukacyjne. A skorzystają nie tylko uczniowie – mieszkańcy też mogą sprawdzić, czy w danym dniu warto pójść na długi spacer, czy lepiej nie oddychać zbyt głęboko.

<strong>Szokujący w
Ohyda! W piwnicy fek