29/05/2024
HomeGaleriaHistoria w plenerze. Najlepsi byli uczniowie z „Grodzkiej” i szkoły z Witoni

Historia w plenerze. Najlepsi byli uczniowie z „Grodzkiej” i szkoły z Witoni

historia w plenerze

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zorganizowała dla młodzieży grę historyczną w przestrzeni miejskiej o wydarzeniach jakie miały miejsce w czasie Powstania Styczniowego i I Wojny Światowej w Łęczycy. Celem gry było poznanie historii miasta w latach 1863-1918, poznanie lokalnych bohaterów i kształtowanie postaw patriotycznych na tle różnych wydarzeń oraz trudnej drogi do wolności i niepodległości Polski.

W grze udział wzięło jedenaście grup ze szkół podstawowych i średnich: SP Nr 1, SP Nr 3 i SP Nr 4 z Łęczycy, SP w Witoni i SP w Sługach, ZPE-W w Łęczycy i ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Grupy pod opieką swoich wychowawców poruszały się w przestrzeni miejskiej pomiędzy poszczególnymi punktami wg mapy i rozwiązywały zadania. Największą liczbę punktów zebrały grupy ze SP w Witoni i ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy (po 35). Następnie grupa ze SP Nr 3 w Łęczycy (34) i SP w Sługach (33).

Gratulujemy wszystkim grupom świetnych wyników i mamy nadzieję, że najważniejsza była zabawa i odkrywanie ciekawej historii Łęczycy.

Dziękujemy wychowawcom za nieocenioną pomoc i zaangażowanie, młodzieży za wytrwałość i świetne wykonywanie wszystkich zadań.

Współorganizatorami gry były Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy, Dom Kultury i Muzeum w Łęczycy.

Mobilne miasteczko r
Burza na sesji powia