21/02/2024
HomePowiatGroźnie pod Łęczycą! Jadąca z dziećmi, aby uniknąć czołowego zderzenia, musiała zjechać do rowu!

Groźnie pod Łęczycą! Jadąca z dziećmi, aby uniknąć czołowego zderzenia, musiała zjechać do rowu!

wypadek

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej 91 w miejscowości Garbalin. W wypadku, w którym uczestniczyły trzy pojazdy, na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 31-letni kierowca renault trafic jadąc w kierunku Krośniewic na prostym odcinku drogi wjechał w tył audi, którego 27-letnia kierująca na skrzyżowaniu skręcała w lewo.

– W tym czasie z przeciwnego kierunku jechał opel vectra, którego 31-letnia kierująca, aby uniknąć czołowego zderzenia zjechała do przydrożnego rowu. Tym autem poza kierującą podróżowało troje pasażerów w tym roczne i czteroletnie dziecko. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.
Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci apelują – zwolnijmy i zachowajmy szczególną ostrożność, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Tagi postu:
Będzie akt oskarże
Najbardziej medialne