12/04/2024
HomeTematy dniaGłośno o Kaliskiej! Skakali po samochodach!

Głośno o Kaliskiej! Skakali po samochodach!

na kaliskiej dewastacja

Redakcja została wczoraj poinformowana o poprzebijanych oponach w autach na Kaliskiej w Łęczycy. Dziś policja przesyła komunikat o nastolatkach skaczących po samochodach.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzny podejrzanych o niszczenie mienia. 18 i 19-latek kopiąc, rzucając butelkami i skacząc po karoserii jednej nocy uszkodzili 10 pojazdów na terenie Łęczycy. W ręce stróżów prawa wpadli tuż po tym przestępstwie. Straty jakie wyrządzili sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Za niszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26 lutego 2023 roku tuż przed godziną 2.00 policjanci zostali zaalarmowani o mężczyznach, którzy na ulicy Kaliskiej mają niszczyć zaparkowane pojazdy. Na miejscu niezwłocznie pojawili się mundurowi, którzy namierzyli wandali. Mężczyźni widząc zbliżający się do nich policjantów zmienili kierunek. Próba ich ucieczki zakończyła się zatrzymaniem w policyjnym areszcie. Okazało się, że kopiąc, rzucając butelkami oraz skacząc po karoserii uszkodzili 10 pojazdów. W jednym przebili cztery opony. Sprawcy to dwaj mieszkańcy powiatu łęczyckiego. W chwili zatrzymania mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci dotarli do właścicieli uszkodzonych auta. Straty łącznie oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. 18 i 19 latek po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty niszczenia mienia. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo młodszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie narkotyków. Dilerkę z marihuaną policjanci zabezpieczyli w jego bucie. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

<strong>Ale numer! P
Zginęli motocykliś