12/04/2024
HomeAktualnościFordem w forda! Jedna osoba trafiła do szpitala

Fordem w forda! Jedna osoba trafiła do szpitala

wypadek

Panujące warunki atmosferyczne nie sprzyjają użytkownikom pojazdów. Mokra, a co za tym idzie śliska jezdnia sprawia, że droga hamowania znacznie się wydłuża. W takich warunkach bardzo ważne jest, aby zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu i dostosować prędkość. Z tego właśnie powodu minionej doby policjanci interweniowali na drodze W702, gdzie zdarzyły się dwie osobówki.

20 lutego 2024 roku tuż po godzinie 13.00 dyżurny łęczyckiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze W702 w miejscowości Orądki. Policjanci pracujący na miejsce ustalili, że kierujący fordem focusem, 34-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył w jadącego przed nim osobowego forda. Autem tym podróżowali dwaj mieszkańcy województwa śląskiego.

42-letni kierowca tego samochodu po udzieleniu pomocy medycznej w szpitalu jeszcze tego samego dnia opuścił placówkę. Kierowcy byli trzeźwi.
Wciąż na naszych drogach panują trudne warunki. Zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu. Łatwiej też kierującym wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Wielka woda pod Grab
Wojsko zakorkowało