21/06/2024
HomeAktualnościFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rekordowy dla Łęczycy!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rekordowy dla Łęczycy!

wośp łęczyca

Ależ to był Finał! W ubiegłą niedzielę (28 stycznia) od samego rana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grali mali i duzi, a cel był jeden – zbiórka pieniędzy pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Okazało się, że nie tylko pogoda tego dnia dopisała, ale przede wszystkim serca łęczycan, którzy ochoczo wrzucali pieniądze do puszek, dzięki czemu udało się ustalić nowy rekord WOŚP-owej zbiórki i przebić kwotę 80 tysięcy złotych!

Już od godziny 8:00 pierwsi wolontariusze odbierali swoje pakiety i ruszali w miasto. Łącznie 74 wolontariuszy wykonało tytaniczną pracę, a nie sposób pominąć także innych grających z Orkiestrą – stowarzyszenie Motocykliści Łęczyca, grupa Łęczyca Pomaga, Beata Bechcińska, Janusz Jankowski, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz Dom Kultury, który udostępnił swój obiekt na dzień finału, aby tam mogły odbywać się atrakcje oraz licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców, którzy także mieli ogromny wkład w końcowy sukces.

Na scenie przed publicznością prezentowały się dzieci z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Domu Kultury, a na koniec publikę zabawiał DJ Grześ.

32. finał nie zakończył się jednak w Domu Kultury, a w łęczyckim sztabie WOŚP, w którym to trwało liczenie zebranych pieniędzy. Poszło zdecydowanie płynniej dzięki pomocy uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego oraz innych, prywatnych osób. Dziękujemy także za pomoc pracownikom łęczyckiego banku PKO, którzy pomogli zliczyć stosy monet.

Z puszek sztab zebrał 79 167,44 zł, z internetowych aukcji 1 246,50 zł co daje nam łączną kwotę 80 413,94 zł! Dziękujemy! Jesteście wielcy!

Proekologiczne inwes
Pędzą jak szaleni!