29/05/2024
HomeTematy dniaDuży ubytek denerwuje kierowców! Dlaczego tak długo dziura straszy w tym miejscu?

Duży ubytek denerwuje kierowców! Dlaczego tak długo dziura straszy w tym miejscu?

dziura belwederska

Od ponad miesiąca w nawierzchni ulicy Belwederskiej w Łęczycy, w obrębie skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego, jest duży ubytek asfaltu. To najprawdopodobniej pozostałość po usuwaniu awarii. Niestety, do tej pory dziura nie została kompleksowo naprawiona.

Kierowcom przeszkadza dziura oraz słupek, który też od dawna stoi w tym miejscu. O problemie mówi jeden z kierowców.

– Czy naprawdę naprawienie ubytku w jezdni przekracza możliwości służb drogowych? Zima łaskawa, mrozów nie ma, a tu na skrzyżowaniu jest duża dziura. Czasami pracownicy drogówki posypią trochę kruszywa, ale te działania mijają się z celem, bo wystarczy, że przejadą tam dwie, trzy ciężarówki i znów jest to samo – słyszymy w słuchawce głos mieszkańca.

Ta część ulicy Belwederskiej znajduje się w administracji Zarządu Dróg Powiatowych. Skontaktowaliśmy się z dyrektorem Karolem Niewiadomskim.

– Informuję, że ubytek, o który pyta mieszkaniec jest uzupełniany sukcesywnie kruszywem betonowym i destruktem. Ze względu na porę roku nie możemy wylać asfaltu na gorąco, dlatego na bieżąco uzupełniamy zagłębienie. Nie jest to metoda doskonała, głównie z tego powodu, że destrukt ma luźną strukturę, kilka przejeżdżających samochodów, tym bardziej ciężarowych powoduje, że sytuacja wraca do punktu wyjścia – tłumaczy dyrektor. – Na pewno, kiedy pogoda pozwoli, uzupełnimy ubytek asfaltem na gorąco.

W Łęczycy znów tr
Atak zimy! Biała Ł