29/05/2024
HomeTematy dniaDuże problemy z wykonawcami… „Pierścień Księżnej Salomei” – co z inwestycją?

Duże problemy z wykonawcami… „Pierścień Księżnej Salomei” – co z inwestycją?

burmistrz kulesza

O szlaku pieszo – rowerowym, który ma być jedną z głównych atrakcji regionu, rozmawiali samorządowcy podczas niedawnej sesji w Łęczycy. Miasto otrzymało na realizację inwestycji prawie 5 milionów zł.

W maju ubiegłego roku, Miasto Łęczyca otrzymało z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych kwotę 4 750 000,00 zł na budowę szlaku pieszo – rowerowego pn. Pierścień Księżnej Salomei, prowadzącego z Łęczycy do Grodziska w Tumie. Celem inwestycji miało być połączenie Łęczycy z Górą św. Małgorzaty a tym samym uatrakcyjnienie obszaru pod kątem turystycznym. W założeniach „Pierścień Księżnej Salomei” miał być interesującym punktem na turystycznej mapie, jak również zachęcić do spacerów i przejażdżek rowerowych.

Jak wygląda sytuacja po upływie prawie roku? Czy budowa szlaku jest zagrożona? – pytała radna Agata Szkop.

Burmistrz Paweł Kulesza informuje, że na realizację tego zadania miasto ogłosiło trzy przetargi.

– Niestety, nikt się nie zgłosił. Dlatego zwróciliśmy się do Banku Gospodarstwa Krajowego o przywrócenie terminu ze względu na pozyskane środki finansowe. Wykonawcy nie zgłaszali się z powodu obaw o zakres i metody współpracy z konserwatorem, ale po trzecim przetargu okazało się, że znalazł się jeden chętny wykonawca. W tej sytuacji złożyliśmy wniosek o przywrócenie terminu, czekamy na odpowiedź – wyjaśnia burmistrz Łęczycy.

W gminie Łęczyca i
Dewastacje nad zalew