16/06/2024
HomeTematy dniaDrugie rozdanie. Ile za węgiel od samorządu?

Drugie rozdanie. Ile za węgiel od samorządu?

ile za węgiel

Na składach opału ceny węgla znacznie spadły w porównaniu z tymi z końca ubiegłego roku, gdzie za tonę trzeba było zapłacić nawet 3500 złotych. Z uwagi właśnie na szokujące ceny, wielu mieszkańców zdecydowało się na zakup węgla po preferencyjnej cenie od samorządu. Miasto Łęczyca jest w trakcie dystrybucji opału z drugiego rozdania.

W jednym ze składów opału pod Łęczycą dowiedzieliśmy się, że w środę była dostawa i węgiel obecnie jest dostępny w sprzedaży. Za tonę orzecha trzeba zapłacić prawie 2150 złotych a za tonę kostki – prawie 2300 złotych. W kolejnym składzie w regionie także nie ma problemu z zamówieniem opału, natomiast cena za tonę kostki wynosi 2500 złotych a orzecha 2100 złotych. Na tle sprzedawców, samorząd oferuje zakup węgla po zdecydowanie niższej cenie, nie dziwi więc spore zainteresowanie.

„Dystrybucja węgla w drugim rozdaniu już trwa i potrwa do kwietnia br. W ubiegłym roku za pośrednictwem miasta Łęczyca mieszkańcy zakupili 149 ton węgla, w tym roku zapotrzebowanie jest szacowane na ok. 250 ton. Miasto kupuje węgiel ze składu węgla w Parzęczewie. Cena wynosi 1780 zł za tonę” – przekazuje urząd miejski w Łęczycy.

Wieś odcięta! Jaki
<strong>Wzburzeni mi