12/07/2024
HomeTematy dniaDokumenty z danymi pracowników wylądowały w śmietniku!

Dokumenty z danymi pracowników wylądowały w śmietniku!

śmieci

Redakcja została poinformowana o listach z danymi osobowymi pracowników zakładu Animex, które zostały wrzucone do śmietnika przy ul. Zachodniej w Łęczycy. Nasz czytelnik, który przesłał redakcji zdjęcia dokumentów, twierdzi, że w pojemniku na odpady było ponad 100 takich list.

„Ze śmietnika wywiało ciekawe dokumenty, które wyglądają jak lista obecności w firmie Animex. Było tego pełno, ze sto kartek. To ciekawe. Kto wyrzuca takie dokumenty do publicznego śmietnika?” – pyta łęczycanin w przesłanej informacji.

Rzeczywiście, na dokumentach, które otrzymała redakcja, są dane pracowników. Na górze widnieje stempel firmowy z nazwą Animex.

O przesłanie komentarza w sprawie poprosiliśmy przedstawiciela zakładu.

„W nawiązaniu do otrzymanej informacji dotyczącej odnalezienia dokumentów mogących należeć do firmy Animex Foods zawiadamiamy, iż spółka podjęła natychmiastowe działania wyjaśniające w powyższym zakresie, które zostały przeprowadzone zgodnie z przyjętymi procedurami, jak również obowiązującymi regulacjami. W wyniku realizowanych czynności ustalono, iż przedmiotowe dokumenty nie należały do Animex Foods, a także nie były wykorzystywane w procesach wewnętrznych firmy. Zgodnie z uzyskaną wiedzą właścicielem dokumentów jest podmiot zewnętrzny, świadczący usługi na rzecz jednego z zakładów należących do grupy Animex Foods. Wobec powyższego spółka zwróciła się w trybie pilnym do wskazanej firmy o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, a także podjęła dalsze działania formalne wymagane przepisami prawa, na wypadek ryzyka ujawnienia danych osobowych” – czytamy w odpowiedzi Łukasza Dominiaka, rzecznika prasowego Animex Foods.

Europejski Zjazd Ryc
Tego nie było od la