29/05/2024
HomeTematy dniaDo sprzedaży nie doszło. Będzie remont?

Do sprzedaży nie doszło. Będzie remont?

kamienica przy poznańskiej

W trzecim ogłoszonym przetargu na sprzedaż kamienicy przy ulicy Poznańskiej 25 – spalonej w pożarze z 1 września 2022 – ponownie nie udało się znaleźć kupca. Władze miasta rozważają, czy nie wyremontować nieruchomości – o ile, znajdzie się źródło finansowana przedsięwzięcia.

W pierwszym przetargu zorganizowanym w grudniu 2021 roku cena wywoławcza kamienicy wynosiła 495 000 zł, w drugim – 450 000 złotych a w trzecim spadła do 395 000 zł. Niecałe 400 tysięcy złotych za tak dużą nieruchomość nie okazało się ceną atrakcyjną. Dlaczego? Zakres remontu po pożarze jest ogromny. Kamienica jest w stanie nienadającym się do zamieszkania, dodatkowo objęta jest nadzorem konserwatora zabytków. Pewnie dlatego chętnych na taką inwestycję nie było.

„Kamienica przy ulicy Poznańskiej 25 nie została sprzedana. Aktualnie rozważany jest pomysł szukania źródeł zewnętrznych finansujących remont kamienicy, której lokale byłyby przerobione na lokale użytkowe służące pod wynajem” – informuje urząd miejski w Łęczycy.

Pozostawienie budynku w własności miasta na pewno byłoby dobrym rozwiązaniem. Remont natomiast to bardzo kosztowne przedsięwzięcia – przy tak starym budynku, złym stanie po pożarze oraz przy obecnych cenach towarów i usług.

Żniwa w pełni. Plo
Czy zdążą w termi