29/05/2024
HomeTematy dniaDewastacje nad zalewem w Łęczycy. Niszczone są nie tylko ławki

Dewastacje nad zalewem w Łęczycy. Niszczone są nie tylko ławki

ławki nad zalewem

Samorządowcy dyskutowali podczas ostatniej sesji miejskiej o dewastacjach w okolicach zalewu. Mieszkańcy proszą o nowe ławki i wskazują na liczne dewastacje w tym rekreacyjnym rejonie Łęczycy.

Radny Karol Zieliński wystąpił z apelem do władz miasta o uwzględnienie w budżecie środków finansowych z przeznaczeniem na remont i wymianę elementów małej architektury nad zalewem miejskim.

– Zwróciliśmy się z prośbą do radnego, aby przypomniał władzom miasta o naprawie czy ewentualnej wymianie ławek. Dla ludzi młodszych to pewnie nie problem, ale dla nieco starszych istotnym jest aby można było chwilę odpocząć. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby ławki miały oparcie – mówi jeden z mieszkańców Łęczycy.

Radny w pełni podziela zdanie mieszkańców, stąd jego prośba do władz samorządowych.

– Spacery nad zalew cieszą się dużą popularnością, szczególnie teraz kiedy jest coraz cieplej. Dla ludzi młodych pokonanie kilkuset metrów ścieżki prowadzącej do akwenu wodnego nie jest problemem. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w ocenie starszych mieszkańców. Argumentują, że po pierwsze część ławek jest uszkodzona a pozostałe są zwyczajnie niewygodne, bo nie posiadają oparcia. Czy zaplanowano w tym roku remont lub wymianę małej architektury w okolicach zalewu miejskiego? – pyta samorządowiec.

W odpowiedzi włodarz miasta wyjaśnił.

– Zniszczone elementy małej infrastruktury przy zalewie, tj. ławki, zostaną naprawione i ponownie ustawione. Jednakże istnieje uzasadniona obawa, iż ławki mogą zostać zniszczone lub co więcej skradzione, gdyż w ostatnim czasie miasto boryka się z falą grabieży elementów przestrzeni publicznej – mówi burmistrz Paweł Kulesza.

Tagi postu:
Duże problemy z wyk
Na zawsze z Biało-C