16/06/2024
HomeTematy dniaDarmowe parkowanie przed urzędem miasta

Darmowe parkowanie przed urzędem miasta

parkomat łęczyca

Od kilku dni parkomat przed budynkiem urzędu miasta i gminy Łęczyca jest uszkodzony. Na usunięcie awarii trzeba poczekać na przyjazd serwisu a tymczasem zyskują zmotoryzowani petenci urzędów, ponieważ nie muszą uiszczać opłaty parkingowej.

W celu ułatwienia klientom korzystania z parkingu przed urzędem miasta i gminy Łęczyca, pod koniec ubiegłego roku zainstalowano parkomat. Pierwsze 55 minut parkowania jest bezpłatne, pod warunkiem, że kierowca niezwłocznie po przyjeździe pobierze tzw. bilet zerowy. W sytuacji kiedy tego nie zrobi lub nie uiści opłaty za przekroczenie dozwolonego bezpłatnego czasu 55 minut, będzie musiał wnieść do kasy dodatkową opłatę w wysokości 30,00 zł.

Co zrobić w sytuacji, w której parkomat nie działa, zastanawia się jedna z kierowców…

– Jest karteczka z napisem: „Parkometr nieczynny” i nic więcej. Czy to oznacza, że muszę załatwić sprawę w ciągu 55 minut, aczkolwiek to i tak nie rozwiązuje problemu, bo muszę mieć dowód, że nie przekroczyłam limitu czasu, a jak to udowodnić – zastanawia się kierowca. – Następne urządzenie jest dopiero zlokalizowane przy ulicy Jana Pawła II, to nie tak blisko, a na dodatek nie posiada funkcji darmowego parkowania do 55 minut.

O problemie rozmawialiśmy z Tomaszem Olczykiem, komendantem straży miejskiej w Łęczycy.

– Niestety, awaria jest tym razem poważniejsza. Urządzenie nie pracuje od kilku dni, czekamy na przyjazd serwisu. W tej sytuacji kierowcy nie są zobowiązani do nabywania biletów w parkomatach usytuowanych w miejscach dość odległych i nie posiadających limitowanego czasu darmowego parkowania dedykowanego klientom, którzy przyjeżdżają do urzędu w celu załatwienia sprawy – usłyszeliśmy.

Handlowali narkotyka
Dewastują i podpala