21/06/2024
HomeTematy dniaCzy zdążą w terminie?

Czy zdążą w terminie?

zwz remont

Od pierwszej połowy czerwca trwa remont ulicy ZWZ w Łęczycy. To część większej inwestycji – po wyremontowaniu ZWZ, wykonawca rozpocznie prace drogowe na ulicy Dominikańskiej. Mieszkańcy, patrząc na remontowaną ulicę pytają – czy wyrobią się w terminie?

Rzeczywiście można odnieść wrażenie, że remont ZWZ trwa już dość długo z niewymiernym efektem, a tymczasem za około dwa tygodnie powinien się zakończyć.

– Wszystko rozkopane już drugi miesiąc. Nie jest to tak długi odcinek, żeby robić go tak długo. Niby widać, że robotnicy się nie ociągają, ale mam wątpliwości co do terminu zakończenia robót – twierdzi mieszkaniec pobliskiego bloku.

Jak usłyszeliśmy od pracowników wykonawcy, robota idzie planowo. Nie ma opóźnień, ani większych problemów, które poskutkowałyby opóźnieniem zakończenia remontu. Chodnik i zatoki ją już gotowe, na dniach powinno rozpocząć się układanie kostki brukowej na jezdni.

Również burmistrz Paweł Kulesza na ubiegłotygodniowej sesji rady miasta informował, że obecnie termin zakończenia remontu ZWZ nie jest zagrożony, czyli do połowy sierpnia ulica powinna być gotowa. Następnie, ta sama firma rozpocznie remont ulicy Dominikańskiej. Ta część zadania potrwać ma z kolei do końca listopada bieżącego roku. Wartość inwestycji wynosi 2 mln 498 tys. 721,90 zł. Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu „Polski Ład” to 2 mln 339 tys. 59,60 zł.

Do sprzedaży nie do
Boruta poszukiwany