16/06/2024
HomeTematy dniaCzy tężni w Łęczycy nie będzie?

Czy tężni w Łęczycy nie będzie?

tężnia

Zaniepokojenie mieszkańców Łęczycy wzbudziła niedawna uchwała samorządu zmniejszająca o 80 000 zł budżet na budowę tężni z przekierowaniem środków na zadania budowy ulic: Dominikańskiej i ZWZ. Czy to oznacza wycofanie z zadania budowy tężni?

Od samego początku zainicjowania zadania budowy tężni w parku miejskim, pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Łęczycy. Nic zatem dziwnego, że w sytuacji wyrażenia zgody przez radnych miejskich na zmniejszenie budżetu na budowę tężni w parku miejskim z równoczesnym przekierowaniem środków na remont ulic Dominikańskiej i ZWZ, powstały wśród mieszkańców poważne obawy o losy budowy tężni. Czy rzeczywiście realizacja tego zadania jest zagrożona?

– Przesunięcie środków jest zabiegiem techniczno-finansowym, ponieważ złożona oferta, która może być rozpatrywana przy remoncie ulic Dominikańskiej i ZWZ jest wyższa właśnie o tę przesuniętą kwotę. Co do budowy tężni w parku miejskim, to nie znamy jeszcze kwoty koniecznej do realizacji tego zadania, ale mogę zapewnić, że w żadnym wypadku nie wpłynie to negatywnie na tę inwestycję – zapewnia burmistrz Paweł Kulesza.