21/02/2024
HomeTematy dniaCzłowiek spał na ulicy…

Człowiek spał na ulicy…

bezdomny z zachodniej

Frustracja okolicznych mieszkańców sięgnęła zenitu, kiedy 55-letni mężczyzna kilka dni temu zapaskudził klatkę schodową w bloku nr 7 przy ulicy Zachodniej. Fekalia były wszędzie, bo przez zepsuty domofon, mężczyzna wszedł do klatki i urządził sobie w bloku nocleg.

– To, co zobaczyłam rano na schodach było po prostu odrażające. Jak tak można!? Ja rozumiem, że chłop ma problem, ale na litość Boską, ktoś powinien się nim zająć. Jak długo ma mieszkać na ulicy? – mówi zdenerwowana mieszkanka osiedla.

55-letni mężczyzna zamieszkał na ulicy kilka miesięcy temu z powodu rodzinnych perypetii. Teoretycznie jednak bezdomny nie jest. W okresie letnim spał na powietrzu i nie szukał schronienia w klatkach bloków mieszkalnych. Jednak już wtedy mieszkańcy narzekali i skarżyli się, że jest bardzo nachalny prosząc o pieniądze, jak usłyszeliśmy, zaczepiał nawet kobiety z dziećmi. Mężczyzna ma meldunek w Łęczycy, ale do domu wrócić nie mógł.

– Żona tego pana powiedziała, że będzie mógł wrócić do domu, jeśli będzie tak wyglądał, jak wtedy, kiedy dom opuszczał. Chodziło przede wszystkim o czystość, bo w mieszkaniu jest też małe dziecko. To prywatne sprawy rodzinne. My zajęliśmy się problemem, takim, że człowiek spał na ulicy – komentuje Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy.

Mieszkańcy zgłaszający problem do funkcjonariuszy liczyli na szybką i skuteczną pomoc. Denerwował ich widok brudnego, nietrzeźwego 55-latka śpiącego na ławkach.

– Nie od razu udało się rozwiązać problem. Odbyliśmy szereg rozmów z 55-latkiem, byliśmy u rodziny. Mężczyzna nie był zainteresowany przyjęciem pomocy, choć dodatkowo ma też problemy zdrowotne. Zaangażowaliśmy więc pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy oraz policję. Wspólnymi siłami udało się przekonać mężczyznę, żeby zgodził się pojechać do Ozorkowa i zamieszkać w ośrodku – dodaje komendant SM w Łęczycy.

W czwartek służby wszystko zorganizowały. 55-latek trafił do ośrodka dla bezdomnych w Ozorkowie.

Na Belwederskiej ust
83. rocznica Bitwy W