29/05/2024
HomeŁódzkieCzekamy na Wasze projekty – Łódzkie na Plus

Czekamy na Wasze projekty – Łódzkie na Plus

łódzkie na plus

Ruszył Budżet Obywatelski, konkursy dla społeczników, organizacji pozarządowych i samorządów. Na dobre pomysły pieniądz na pewno się znajdą.

Do 3 marca czekamy na wasze projekty w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Warto dzielić się pomysłami, bo samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na realizację zadań budżetowych aż 43 mln złotych. To oznacza, że kwota została zwiększona o 8 mln złotych.

– Dobre działania należy wspierać. Inicjatywa od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zgłoszonych zostało w sumie ponad półtora tysiąca projektów, a mieszkańcy naszego regionu oddali łącznie prawie pół miliona głosów – wylicza marszałek Grzegorz Schreiber.

Przypomnijmy, że pomysłodawca nie musi się martwić o ich realizację, bo zwycięskie zadanie staje się bowiem zadaniem samorządu i to on jest za nie odpowiedzialny. Podobnie, jak podczas ostatnich edycji BO, można składać propozycje w ramach puli wojewódzkiej, w której realizowane są projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym oraz w pulach powiatowych.

Głosowanie, w którym wybierzemy projekty do realizacji planowane jest od 12 do 30 czerwca.

Szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” dostępne są na stronie www.bo.lodzkie.pl oraz Facebooku Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Ale start w BO to niejedyny sposób na pozyskanie pieniędzy z budżetu województwa łódzkiego. 210 tys. zł czeka na organizacje pozarządowe, które chcą razem z nami rozwijać turystkę w Łódzkiem. Pieniądze można przeznaczyć na szkolenia, kursy, konferencje i inne przedsięwzięcia, które będą popularyzować walory turystyczne naszego regionu. Na oferty czekamy do 2 marca.
Maksymalna kwota dotacji na zadanie to 15 tys. zł

Do 20 tysięcy złotych może natomiast wynieść dotacja dla organizacji pozarządowych na przygotowanie rowerowych imprez sportowo-rekreacyjnych. Mogą to być rajdy, zawody, także ogólnopolskie, czy po prostu wycieczki dla miłośników dwóch kółek. Nabór w konkursie „Rowerowe Łódzkie na PLUS” potrwa do 24 marca. – Ruch to zdrowie, a jazda na rowerze to także wspólna, często rodzinna zabawa. Chcemy dać mieszkańcom naszego województwa, jak najwięcej okazji do uczestnictwa w takich wydarzeniach, dlatego organizujemy ten konkurs  – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

Aż 3 miliony złotych trafi do samorządów w całym województwie w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” – Ogrody przyjazne naturze”. To pieniądze na realizację pomysłów, które sprawią, iż nasz region rozkwitnie i stanie się jeszcze piękniejszy przez budowę ścieżek sensorycznych, stawianie domków dla ptaków czy zasiewanie roślin miododajnych.

Więcej o konkursach na naszej stronie lodzkie.pl.

<strong>25-latka prz
Dramat Oli z gminy D