29/05/2024
HomeAktualnościCzekali na to 2 lata! Remont w ramach gwarancji

Czekali na to 2 lata! Remont w ramach gwarancji

remont drogi

Kiedy 2 lata temu oddano do użytku drogę w Siedlcu (gm. Łęczyca), jej wykonanie już budziło duże wątpliwości mieszkańców. Niedawno – w ramach gwarancji – wykonawca zlikwidował usterki.

Droga łącząca miejscowość Siedlec z DK 91 z punktu widzenia użytkowników jest bardzo ważna, także ze względu na to, że to właśnie z tego ciągu komunikacyjnego korzystają pracownicy dużego zakładu pracy – Animex. Od samego początku jej wykonanie budziło duże wątpliwości użytkowników.

– Wąski pas jezdni i bardzo szerokie chodniki. Są co prawda mijanki, co przypomina dawne czasy – podsumowuje jeden z użytkowników. – Jeżdżę tutaj codziennie do pracy i z pracy i zawsze zaklinam rzeczywistość, żeby nie spotkać z przeciwka ciężarówki.

Sołtys Anna Pacholczyk przez dwa lata wskazywała na zagrożenia istniejące na drodze.

– Dobrze, że wreszcie udało się przekonać wykonawcę do dokonania naprawy chodników, aczkolwiek nie tylko ja, również mieszkańcy zastanawiamy się jak trwałe będą te poprawki. Na razie jesteśmy zadowoleni, bo zniszczone chodniki były dużym zagrożeniem przede wszystkim dla rowerzystów. Wprowadzono też zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych, co jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa wszystkich korzystających z przejazdu tą drogą.

Wójt gminy Łęczyca, Jacek Rogoziński potwierdza naprawę wykonaną w ramach gwarancji.

– Zgodnie z podpisaną umową i obowiązującymi zasadami napraw gwarancyjnych, wykonawca zlikwidował usterki na drodze w Siedlcu – informuje włodarz gminy.

Burmistrz Łęczycy
Pierwsza Komunia Św