29/05/2024
HomePowiatCo się dzieje w urzędzie gminy? Gdzie ci pracownicy?

Co się dzieje w urzędzie gminy? Gdzie ci pracownicy?

urząd

Grupa radnych gminy Łęczyca niezbyt pozytywnie ocenia funkcjonowanie urzędu gminy. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o to, że kluczowe stanowiska nie są obsadzone. Na problem zwraca uwagę radny Grzegorz Góra.

– W naszej ocenie urząd gminy źle funkcjonuje a powodem tej oceny jest brak osób odpowiedzialnych na strategicznych stanowiskach – uważa samorządowiec. – Bez zarządzających pozostaje rolnictwo i ochrona środowiska, zamówienia publiczne i zagospodarowanie przestrzenne i obsługa rady. Jest to sytuacja nie do przyjęcia. Wszystkie działy są ważne, ale trzy w pewnym stopniu można powiedzieć decydują o rozwoju gminy.

Czy brak osób odpowiedzialnych na tak ważnych, w ocenie grupy radnych, stanowiskach może mieć negatywny wpływ na spełnienie wymogów ustawowych przez urząd?

– Sytuacja, która się zdarzyła, nie jest zasadą. Czasami samo życie kreśli takie scenariusze. Pracownik z działu rolnictwo i ochrona środowiska przebywa na zwolnieniu lekarskim, w przypadku pracownika obsługi rady jest to już problem bardziej złożony. Rotacja na tym stanowisku jest duża, pracownicy twierdzą, że odchodzą z powodów dużego stresu. Co do planowania przestrzennego i zamówień publicznych, to jest istotnie duży problem. Praca na tym stanowisku wymaga profesjonalnej wiedzy i umiejętności, szczególnie w obszarze zamówień publicznych przy tak dynamicznej realizacji zadań. Tylko w skali roku możemy mówić o inwestycjach realizowanych z dofinansowaniem środków zewnętrznych w wysokości 20 – 30 milionów zł – mówi wójt Jacek Rogoziński.

Tagi postu:
Dziura się powięks
W gminie Łęczyca i