29/05/2024
HomeTematy dniaCo można zrobić, aby w Łęczycy było bezpieczniej? – o tym dyskutowano w magistracie

Co można zrobić, aby w Łęczycy było bezpieczniej? – o tym dyskutowano w magistracie

bezpieczeństwo dyskusja

W Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyła się konferencja pod nazwą: „Bezpieczna Łęczyca – problemy, rozwiązania, plany” dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Celem konferencji było omówienie nie tylko tytułowej problematyki, ale także przedstawienie koncepcji oraz rozwiązań. Konferencja zorganizowana została z inicjatywy burmistrza Pawła Kuleszy.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele prokuratury, placówek oświatowych, służb mundurowych, miejskich ośrodków pomocy, kuratorzy i inne osoby związane z działaniem na rzecz bezpieczeństwa. Program konferencji obejmował wystąpienia przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego Magdaleny Kurzyk, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy Marcina Kupieckiego oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Ryszarda Ziarkowskiego.

Po wystąpieniach odbył się panel dyskusyjny pod hasłem: „Co możemy zrobić by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Łęczycy?” z udziałem uczestników.

O przebiegu konferencji mówi burmistrz Paweł Kulesza.

– Uważam, że konferencja przebiegła bardzo pomyślnie. Takie spotkania są potrzebne, aby w jednym miejscu mogły ze sobą rozmawiać osoby, które działają w tym samym zakresie, ale są z innych środowisk. To była bardzo dobra okazja do omówienia wielu kwestii, a także wypracowania pewnych koncepcji – mówi burmistrz. – W tym jest duży potencjał, a bardzo cieszy także zaangażowanie samych uczestników i tak na przykład z inicjatywy komendanta policji Zbigniewa Gruszyczńskiego odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem w siedzibie policji. Dziękuję bardzo uczestnikom za obecność i aktywny udział w konferencji.

Niezwykły pokaz mod
Pojechał samochodem