21/06/2024
HomeWarto przeczytaćCo będzie można wylicytować na WOŚP w Łęczycy?

Co będzie można wylicytować na WOŚP w Łęczycy?

wośp łęczyca

Różnorodność rzeczy, jakie będzie można wylicytować podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest naprawdę imponująca.

Na tegorocznej aukcji do licytacji dostępne będą: voucher na wynajem auta osobowego na 1 dobę przekazany przez firmę MBM z Solcy Małej, a także klimatyzator przekazany przez firmę Czerwin-Group.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. w finale, który odbędzie się 28 stycznia (niedziela) w Domu Kultury w Łęczycy od godziny 15:00. Licytacje również będą odbywały się w Domu Kultury. Hasło tegorocznej Orkiestry brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Grają z nami

Stowarzyszenie Motocykliści Łęczyca ma w planach zrobienie ogniska przed Domem Kultury, przy którym będzie można piec kiełbaski. W samej placówce będzie stoisko z ciastem, ciepłe napoje, popcorn oraz gorący żurek do rozgrzania się.

Z kolei na parkingu przed Urzędem Miasta w godzinach 13:00-16:00 w dniu dzieci będą miały możliwość przewiezienia quadem.

Grupa Łęczyca Pomaga oferuje kiermasz książek oraz ciepłą zupę w dniu Finału. Stoiska grupy kobiet z Łęczyca Pomaga będzie można wypatrywać obok placówki w godzinach 11:00 – 15:00.

Restauracja Nasz Naleśnik w dniu Finału wesprze wolontariuszy ciepłym napojem.

Licytacje

Gadżety WOŚP

WOŚP to również gadżety związane z wydarzeniem, które będzie można wylicytować – magnesy, breloki, kalendarze, płyta CD czy bidon. Każdy z tych przedmiotów może stanowić wyjątkową pamiątkę 32. finału.

Vouchery do Kina Górnik

Kino Górnik przekazało pięć dwuosobowych voucherów do kina, które będzie można wylicytować pojedynczo. Kumpelski wypad, a może romantyczna randka? Voucher do kina zawsze jest dobrym pomysłem.

Gadżety od Beaty Bechcińskiej

Po raz kolejny Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera Beata Bechcińska – lokalna artystka – która ponownie przekazała przedmioty swojego autorstwa na licytację. Są to gadżety, którymi można udekorować dom, jak i również przekazać komuś w prezencie. Każdy gadżet jest ręcznie malowany, a butelka, kufel oraz kubek zawierają łęczycki akcent.

Gadżety klubowe MKS Górnik 1956 Łęczyca

MKS Górnik 1956 Łęczyca także przekazało gadżety na licytację stacjonarną. Wśród przekazanych przedmiotów z logiem klubu znajdują się kubek, poduszka oraz smycz. Dla kibiców Górnika to pozycja wręcz obowiązkowa, a i mieszkańcy mogą zechcieć nabyć pamiątkę związaną z lokalną drużyną.

Pakiet Łęczycki

Pakiet Łęczycki stanowi nie lada gratkę dla czytelników, bowiem w pakiecie znajdują się aż cztery wyjątkowe publikacje o Łęczycy. Do tego kufel Barbórkowy oraz smycze z herbem miasta.

Wśród publikacji znajdziemy Łęczycki Elementarz wydany przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET dedykowany dzieciom i zawierający przepiękne ilustracje w wykonaniu krakowskiej artystki Matyldy Daktyl. Bonusem jest zeszyt ćwiczeń. W tematyce dziecięcej pozostając, w Pakiecie znajdują się także Legendy Województwa Łódzkiego, których mecenasem wydania jest Burmistrz Paweł Kulesza.

Kolejną publikacją jest Historia grobami pisana, wydana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej, opisująca cmentarz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. Ostatnią pozycją w Pakiecie jest publikacja o Łęczyckich Zakładach Górniczych, opisująca historię kopalni i nie tylko, ponieważ publikacja traktuje o całej działalności ŁZG z lat 1955-1992.

Wszystkie publikacje są w twardych oprawach.

Voucher do sklepu z bielizną damsko-męską

Sklep Ewans z bielizną damsko-męską, zlokalizowany na ulicy Belwederskiej 27 przekazał na licytację stacjonarną voucher na zakupy w swoim sklepie o wartości 300 zł. Voucher to idealny gadżet, który można wykorzystać zarówno do swoich potrzeb, jak i podarowania w prezencie.

Grafika

Burmistrz Paweł Kulesza przekazał obraz pracowni plastycznej Izabeli Nowickiej – Piaskowskiej Lutumstudio o wymiarach 50×60 cm, wykonany techniką mieszaną (ołówek i węgiel) przedstawiający irlandzką artystkę Sinead O’Connor.

Vouchery do restauracji Bistro na rogu

Restauracja Bistro na rogu dołącza do Orkiestrowego grania i przekazała dwa pojedyncze vouchery do swojej restauracji. Jeden z nich dotyczy kolacji dla dwóch osób, a drugi jest na catering dietetyczny na 3 dni. To doskonała okazja, aby jednocześnie zapoznać się z ofertą restauracji oraz wesprzeć charytatywnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.