21/06/2024
HomeAktualnościChoinka „na komodę” od radnego

Choinka „na komodę” od radnego

choinka radny

Jerzy Kazimierski, radny gminy Łęczyca, zachwala małe choinki „na komodę”. Samorządowiec sprzedaje je na łęczyckim targowisku za 70 zł wzwyż. To spora suma. Zresztą w tym roku – podobnie jak w poprzednim – znów na świąteczne wydatki wydamy dużą kwotę.

Choinka „na komodę” – jak usłyszeliśmy od radnego – cieszy się powodzeniem.

– Oferuję wyższe choinki bez doniczek w cenie od 60 zł w górę. Ale prawdziwym hitem są tzw. choinki „na komodę”, których ceny rozpoczynają się od 70 zł – mówi radny gm. Łęczyca.

Co będzie się składać na łączną kwotę świątecznych wydatków? Zacznijmy od wigilijnego stołu. Ceny żywności i napojów w listopadzie wzrosły średnio o ponad 7 proc.

To właśnie artykuły spożywcze i organizacja świąt stanowią największą część wydatków. W tym roku wydamy na nie średnio 500 – 700 zł.

Kilogram żywego karpia, na targowisku w Łęczycy, kosztuje średnio 35 zł. Podobne ceny były w ub. roku. W sklepach rybnych za kilogram wypatroszonego karpia trzeba zapłacić o 5 – 10 zł więcej. Najtaniej karp będzie kosztował w supermarketach.

W łęczyckich sklepach mięsnych można przebierać w bogatym wyborze szynek, polędwic, baleronów…

–  Mamy bardzo duży wybór. Ceny aż tak bardzo się nie zmieniły – mówi Aleksandra Andrzejczak.

O słodkościach rozmawialiśmy z kolei z Mileną Woźniak.

– Duży czekoladowy mikołaj kosztuje u nas ok. 80 zł. Mniejszego można już kupić za 10 zł – mówi pani Milena.

Świąteczne wydatki, to też prezenty. Oczywiście kwota na upominki jest uzależniona od zasobności naszego portfela. Jednak średnio jest to 500 zł.  

W Wigilię tradycja obdarowywania się prezentami jest kultywowana od lat.

Łódzkie na PLUS. K
2-miliardowy budżet