29/05/2024
HomePromocjaCezary Tomczyk z wizytą w Łęczycy

Cezary Tomczyk z wizytą w Łęczycy

tomczyk w łęczycy

Dzisiaj do Łęczycy przyjechał sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej pan Cezary Tomczyk, który odbył spotkanie z Burmistrzem Pawłem Kuleszą. Spotkanie dotyczyło między innymi utworzenia infrastruktury dla żołnierzy z jednostki w Leźnicy Wielkiej, a także utworzenia Muzeum Bitwy nad Bzurą, które zlokalizowane będzie na 3. piętrze Ratusza Miejskiego.

O tych tematach była także konferencja prasowa, która odbyła się przed Ratuszem Miejskim o godzinie 12:00. Zebranych przywitał najpierw Zastępca Burmistrza Wojciech Czaplij, a następnie głos oddał Burmistrzowi.

– Ja już państwu sugerowałem o kilku kluczowych kwestiach dla naszego miasta. Mam tu na myśli stworzenie w Łęczycy infrastruktury dającej naszym żołnierzom, którzy będą poszerzali kontyngent wojskowy na terenie Leźnicy Wielkiej poprzez stworzenie miejsc w przedszkolach, żłobkach, dając im nowe miejsca zamieszkania – mówił Burmistrz.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Cezary Tomczyk na wstępie żartobliwie powiedział, że Premier Donald Tusk byłby zły na niego, że nie przyjechał do Łęczycy, której jest Honorowym Obywatelem.

– Tak naprawdę od samego początku, czyli około 100 dni, jeżeli odbieram od kogoś telefony w sprawach miast to są to właśnie telefony od Pawła, który mówi, że Łęczyca musi się zmienić i że potrzebne są zmiany, jeśli chodzi o zaangażowanie wojska w społeczeństwo. To jest jedna z największych misji, które realizujemy, bo chcemy, żeby wojsko było blisko społeczeństwa, a społeczeństwo blisko wojska, żeby wzajemna relacja mogła być tylko lepsza – opowiadał wiceminister.

Cezary Tomczyk zwrócił też uwagę na aspekt Muzeum Bitwy nad Bzurą, którą uznał za jedną z kluczowych rzeczy, zaznaczając, że obecnie istnieje synergia między samorządami, a rządem, która pozwoli na realizację tych pomysłów.

Po konferencji pan Tomczyk otrzymał od Burmistrza Pawła Kuleszy wydawnictwa o Łęczycy, a także rzeźbę diabła Boruty.