12/04/2024
HomeWarto przeczytaćCeny tak skoczyły, że w urzędzie miasta w Łęczycy zastanawiają się, co robić dalej…

Ceny tak skoczyły, że w urzędzie miasta w Łęczycy zastanawiają się, co robić dalej…

belwederska łęczyca

Koszt realizacji drugiego z zadań wyłonionych do realizacji w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego okazał się prawie dwukrotnie wyższy, niż zakładano w projekcie. Jego realizacja stanęła więc pod znakiem zapytania. Czy plac zabaw dla najmłodszych na osiedlu Belwederska 38 ma szansę na modernizację?

Jeśli wszystko realizowane byłoby zgodnie z pierwotnymi założeniami, prawdopodobnie inwestycja byłaby już na półmetku. Niestety, kosztorys okazał się miażdżący.

– Na tę chwilę, w ramach realizacji zadania wyłonionego w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, przygotowany został projekt wraz z mapą, który przewiduje, że całość zadania kosztować będzie 130 tys. zł. Z kolei szacunkowy koszt przedstawiony w zwycięskim zadaniu Budżetu Obywatelskiego wynosił 68 tys. zł. W tej sprawie odbędzie się spotkanie pracowników urzędu miejskiego z autorami projektu w celu przedstawienia aktualnej sytuacji i omówienia potencjalnych, dalszych działań – informuje Mateusz Kucharski z urzędu miasta.

Projekt o którym mowa został nazwany „Bezpieczne dzieci”. Proponowana lokalizacja to osiedle Belwederska 38 – plac zabaw oraz boisko.

Urząd wypłacił "t
Tragedia na Dominika