16/06/2024
HomeTematy dniaBurmistrz Łęczycy apeluje o wspólną walkę z chuliganami!

Burmistrz Łęczycy apeluje o wspólną walkę z chuliganami!

wandale nad zalewem

Kolejne dewastacje nad zalewem w Łęczycy. Tym razem ofiarą chuliganów stała się nowa altana. Wygląda tak, jakby ktoś chciał ją przewrócić. Monitoring w tym miejscu na niewiele się zdaje, bo wandale zasłaniają twarze i są nie do rozpoznania. Stąd apel władz o zaangażowanie się wszystkich mieszkańców w akcję ścigania chuliganów.

Nie tak dawno za publiczne pieniądze wzbogacano infrastrukturę nad zalewem. Miała przez lata służyć mieszkańcom. Wokół miejsca na ognisko ustawiono ławki, niestety dwóch już nie ma a jedna jest uszkodzona. Stojąca nieopodal altana sprawia wrażenie, jakby za chwilę miała się przewrócić. Ponadto na drewnianej konstrukcji widnieją ślady częściowego zwęglenia drewna. W uszkodzonym obiekcie zastajemy grupę młodych ludzi, są zbulwersowani…

– Nie rozumiem komu przeszkadza takie miejsce, gdzie można usiąść, porozmawiać, tym bardziej, że jest tak ciepło. Zupełnie nie wiem dlaczego ktoś niszczy nie swoją własność – mówi młody człowiek.

Wypowiedź chłopca uzupełniają dziewczęta.

– Ci, którzy tak zniszczyli altanę, chyba musieli się tu wspinać i celowo używać siły, aby tak zdeformować ten obiekt. To jest naganne – twierdzi rozmówczyni.

Władze miasta apelują do mieszkańców o współudział w zwalczaniu chuligańskich wybryków.

– Nie jesteśmy bezsilni pod warunkiem, że w akcję przeciw chuliganom włączą się wszyscy mieszkańcy. Musimy nauczyć się myśleć odpowiedzialnie. Trudno uwierzyć, że ktoś zabiera trzy, bądź co bądź, ciężkie ławki i nikt nic nie widzi i nie słyszy. Dlatego apeluję do wszystkich osób, którym zależy na wspólnym mieniu, o aktywne włącznie się do walki z wandalami – mówi burmistrz Paweł Kulesza.