12/04/2024
HomeAktualności„Boruci Szach – Mat”

„Boruci Szach – Mat”

szach mat

W sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się druga edycja ogólnopolskiego turnieju szachowego: „Boruci Szach – Mat”. Turniej organizowany był przez Urząd Miejski w Łęczycy i klub szachowy RPW Okucia Budowlane z Łodzi, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Polski Związek Szachowy. Szachiści walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym roku, do Łęczycy przyjechali szachiści z całej Polski. Udział w turnieju wzięli zarówno  gracze z rangami arcymistrza, mistrza międzynarodowego, czy mistrza FIDE, jak i gracze nieklasyfikowani. Wszystkich 70 uczestników połączyła jedna pasja – pasja do szachów. Burmistrz Paweł Kulesza w krótkim przywitaniu zawodników oraz zawodniczek życzył wszystkim powodzenia oraz wyraził radość z faktu, że królewska gra cieszy się zainteresowaniem w królewskim mieście.

Zwyciężył Mistrz Międzynarodowy Mirosław Lewicki przed Szefem Wyszkolenia Polskiego Związku  Szachowego – Michałem Bartlem obaj mieli po 6 punktów. Trzecie miejsce zajął Mistrz Lech Sopur przed Jarosławem Paprockim i Mistrzem Międzynarodowym Filipem Cukrowskim – wszyscy mieli po 5,5 punktu.

Serwis turniejowy :

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_772/results.html?l=pl&tb=10_

Najlepszą kobietą była Justyna Świderska 4 punkty przed Leną Mitregą 4,5 punktu.

Najlepszym zawodnikiem z Łęczycy został Ireneusz Stańczyk, który uzyskał 4 punkty przed Januszem Jankowskim (3 punkty).

Najlepszym seniorem (65+) był Zygmunt Matyszewski przed Andrzejem Czyżem – obaj po 4 punkty.

Najlepszym zawodnikiem bez kategorii okazał się Bartłomiej Cichoński z Irlandii 4.5 punktu przed Zygmuntem Matyszewskim, który miał 4 punkty.

Najstarszym zawodnikiem był Władysław Wiśniewski z Łęczycy .

Najmłodszym zawodnikiem był Marcel Śnieguła.

Turniej był rozgrywany w sportowej atmosferze, sędziował Jacek Gradowski, a jego pomocnikiem był Oliwer Gradowski.

Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy otrzymali także nagrody w swoich kategoriach, które w imieniu Burmistrza Pawła Kuleszy wręczała Pani Sekretarz Miasta Łęczyca Elżbieta Wencel.

Horror w małej wsi!
Rolnicy myślą nie