29/05/2024
HomePowiatBez świateł, na podwójnym gazie!

Bez świateł, na podwójnym gazie!

pijany kierowca

„Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo” – to hasło kampami, której celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Niestety, jak pokazują działania nie każdy kieruje się bezpieczeństwem, lekceważy stan techniczny pojazdu i wsiada do niego pod wpływem alkoholu. W miniony weekend, takiego uczestnika ruchu drogowego wyeliminowali policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy.

Kampania „Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza o tej porze roku, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

– Na terenie gminy Grabów mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena golfa. Kiedy skontrolowali stan techniczny pojazdu okazało się, że oświetlanie jest niesprawne, a kierowca pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie jest 0,92 promila alkoholu. Za jazdę niesprawnym technicznie pojazdem kierowca został ukarany mandatem, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stracił już uprawnienia. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny. Pamiętajmy, że zmieniająca się aura w okresie jesienno-zimowym, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia wpływają na zmniejszenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdów pozwala kierowcom na szybszą reakcję w przypadku dostrzeżenia poruszającego się po nieoświetlonej drodze pieszego lub pojawiających się przeszkód. Tutaj ważne jest, aby kierowca był trzeźwy. Sprawny pojazd i odpowiedzialny kierowca to gwarancja bezpieczeństwa – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy..

Łódzkie na Plus. S
Pomysłowy rolnik sp