29/05/2024
HomePowiatBardzo drogi pomocnik. Policja apeluje do seniorów

Bardzo drogi pomocnik. Policja apeluje do seniorów

seniorka okradziona

39-latek, który miał pomóc seniorce podczas prac porządkowych ukradł jej ponad 1,5 tysiąca złotych. Nieuczciwego „pomocnika” namierzyli i zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

20 września 2023 roku mieszkanka powiatu łęczyckiego zawiadomiła policjantów o kradzieży gotówki na szkodę jej matki. Do tego przestępstwa miało dojść w weekend, kiedy na terenie posesji seniorki był mężczyzna, który na jej prośbę pomagał w pracach porządkowych. Kiedy „pomocnik” opuścił jej teren, kobieta zorientował się, że z jej mieszkania zginęła koperta, w której było ponad 1,5 tysiąca złotych. Kryminalni zajmując się sprawą w niespełna kilka godzin od zgłoszenia ustalili, że gotówka padła łupem 39-latka. Około godziny 21.00 policjanci namierzyli i zatrzymali nieuczciwego „pomocnika”. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, a za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę i rozsądek w kontaktach z osobami poza rodziny, tym bardziej jeżeli w domu dysponujemy większą ilością gotówki. Pamiętajmy, aby cenne przedmioty przechowywać w miejscu niewidocznym dla obcych. Zachowanie prostych reguł w znacznym stopniu przyczyni się do zmniejszenia ilości kradzieży.

Na kajaki i rowery w
Dożynki parafialne