29/05/2024
HomeTylko u nasBajoro i zgniłe liście! Czy tak powinna wyglądać skateplaza?

Bajoro i zgniłe liście! Czy tak powinna wyglądać skateplaza?

skateplaza łęczyca

Do redakcji nasz czytelnik przesłał zdjęcie skateplazy w parku miejskim w Łęczycy, w której zalega woda i zgniłe liście. W krótkim komentarzu możemy przeczytać:

„Z atrakcji w parku mieli korzystać m.in. rowerzyści. Skutek źle pomyślanej inwestycji jest taki, jak na zdjęciu. Basen zgniłej wody i opadłe liście na torze odstraszające każdego, kto by zechciał z tego korzystać. Obok powstaje nowa budowla. Też tak ,,przemyślana” jak poprzednia?” – pyta czytelnik.

Ci, którzy bronią inwestycji, mają jednak opinię taką, że praw fizyki się nie oszuka.

– Jak pada deszcz i jest zadolenie, to robi się kałuża – komentuje inny mieszkaniec Łęczycy.

Jakie są Wasze opinie? Czy rzeczywiście tak powinien wyglądać tor po opadach deszczu? A może jest to – jak uważają niektórzy – wina źle wyprofilowanego toru i braku odwodnienia?

Warto wspomnieć, że skateplaza to drugi tego typu obiekt powstały w mieście, pozwalający na aktywność fizyczną na rowerze, rolkach czy deskorolce. Pumptrack funkcjonuje przy zalewach.

Miasto otrzymało na skateplazę dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych w ramach realizacji zadania pn. „Podniesienie atrakcyjności infrastruktury turystycznej Miasta Łęczyca” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji wyniósł 774 900 zł.

Z kolei pumptrack kosztował prawie 400 tys. zł.

W Grabowie zgasną l
Precz z glonami i mc