22/04/2024
HomeTematy dniaApel o ławki i oświetlenie

Apel o ławki i oświetlenie

ławki

O ustawienie kilku ławek przy ul. Kolejowej oraz naprawę tych, które znajdują się przy alejce prowadzącej od stacji trafo do zalewu zaapelował na sesji miejskiej Karol Zieliński.

– Zgodnie z postulatami mieszkańców, apeluję do władz miasta o ustawienie ławek na odcinku ulicy Kolejowej do Górniczej. Nowa, ładna trasa jest miejscem spacerów mieszkańców Łęczycy. Prawdą też jest, że spacerowicze to w większości ludzie starsi, dla których możliwość skorzystania z ławki podczas dłuższego spaceru jest niezwykle ważna. Podobnie w innym miejscu ławki stojące na odcinku od wejścia przy stacji trafo do kładki nad zalewem są zniszczone, porośnięte mchem, często uszkodzone i bez oparcia – mówił radny. – Myślę, że nie mniej istotnym, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, jest konieczność zainstalowania lamp ulicznych przy ulicy Kolejowej do Górniczej.

Burmistrz Paweł Kulesza przyznał radnemu rację.

– Trudno nie zgodzić się ze zgłoszonymi postulatami, stąd już teraz mogę zapewnić, że zarówno ławki, jak i lampy uliczne zostaną w tym roku ustawione. Część zadań wykonają pracownicy JB Zieleń Miejska, podobnie jak teraz prowadzą prace pielęgnacyjne w drzewostanie – powiedział włodarz miasta.

Tagi postu:
Komendant na sesji o
<strong>Jeszcze nied