21/06/2024
HomeAktualnościAmerican dream w Łęczycy! Atrakcyjne ferie w mieście

American dream w Łęczycy! Atrakcyjne ferie w mieście

ferie zimowe

W dniach 29 stycznia – 11 lutego w województwie łódzkim będą trwały ferie zimowe. To doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, a on ten dbają miejskie placówki – Dom Kultury, Muzeum oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka, które przygotowały na ten czas ofertę dla najmłodszych mieszkańców Łęczycy.

Dom Kultury

Dom Kultury w Łęczycy ma ofertę dla dzieci w wieku 6-12, w ramach której mogą spędzić one czas na otwartych zajęciach feryjnych.  Zajęcia będą trwały od 29 stycznia do 9 lutego, a dzieci można zgłaszać telefonicznie – 24 721 03 49. Ilość miejsc jest ograniczona.

Placówka w tegoroczne ferie proponuje poznawanie Ameryki w stylu american dream. Będzie więc poznawanie flagi, symboli oraz artystów amerykańskich, zabawa i gotowanie w amerykańskim stylu, czy impreza na Dzikim Zachodzie.

Akcja Zima jest finansowana ze środków Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

Muzeum

Łęczyckie Muzeum ma ofertę dedykowaną dziewczynkom i chłopcom w wieku 5-12 lat. Placówka zaprasza na Zamkowe Ferie, w ramach których będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach o tematyce historycznej naszego miasta oraz tradycjami regionu łęczyckiego.

Warsztaty będą odbywały się w dniach 30 stycznia oraz 1, 6 i 8 lutego w godzinach 10:00 – 12:00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonu – 24 841 10 21 oraz 602 583 435. Liczba miejsc jest ograniczona, a same zajęcia są bezpłatne.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach organizowanych podczas ferii zimowych 2024. Będą: gry stolikowe/planszowe, towarzyskie; warsztaty budowania i programowania z klocków Lego WeDo 2.0; warsztaty mydlarskie; warsztaty rysowania długopisem 3D oraz gry ruchowe z x-boxem.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Bibliotece dla Dzieci, ul. M. Konopnickiej 11 A , tel.24 388 11 88. Serdecznie zapraszamy!

23-letni złodziej r
Co będzie można wy