21/06/2024
HomeGaleria50-lecie klubu HDK PCK „Strażak”

50-lecie klubu HDK PCK „Strażak”

hdk pck strażak

W sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy miała miejsce wyjątkowa uroczystość, związana z jubileuszem 50-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Strażak” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycy. Była to okazja nie tylko do gratulacji czy podziękowań, ale także wręczenia odznaczeń. Nie zabrakło również wzruszeń.

Po przywitaniu gości oraz odczytaniu rysu historycznego przez Annę Straszewską – prezes PCK Oddziału w Łęczycy –  wręczono Odznaki Honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża, odznaki „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” i odznak nadawanych przez Ministra Zdrowia „Zasłużonego dla ochrony zdrowia”. Wręczono także Złoty Znak Związku OSP RP druhowi Waldemarowi Łukaszewskiemu oraz odznaki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Zaproszeni goście mieli także okazję do złożenia gratulacji oraz podziękowań. Burmistrz Paweł Kulesza składając gratulacje na ręce prezesa Klubu Pawła Makarowskiego wyróżnił trud pracy wykonywanej przez członków klubu na rzecz łęczyckiego społeczeństwa. Ponadto burmistrz osobno podziękował Zygmuntowi Nawrotkowi oraz Waldemarowi Łukaszewskiemu, którzy 50 lat temu zakładali Klub „Strażak”.

Na koniec uroczystość umilona została przez dzieci oraz młodzież Domu Kultury w Łęczycy, które zaprezentowały zebranym swoje umiejętności wokalne.

Zmiana stałej organ
Tory wąskotorówki