29/05/2024
HomeTematy dnia12-latek potrącony na przejściu dla pieszych!

12-latek potrącony na przejściu dla pieszych!

potrącenie na przejściu

Na ulicy Ozorkowskie Przedmieście w Łęczycy doszło do potrącenia nastolatka. Chłopiec znajdował się na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Górniczą. 12-latek trafił do szpitala.

– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 36-letnia kierująca pojazdem osobowym marki skoda na zgierskich numerach rejestracyjnych, jadąca w kierunku Łodzi potrąciła na przejściu dla pieszych 12-latka. Doznane obrażenia nie zagrażają życiu poszkodowanego – przekazuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. – Kierująca była trzeźwa. Do zdarzenia doszło w ostatni weekend listopada, po godz. 17-tej.

Chłopiec, będąc prawidłowo na pasach, przechodził z lewej strony ulicy na prawą. Było już ciemno, jednak na krajówce są latarnie i w pobliżu przejść dla pieszych nie jest ciemno. Można przypuszczać, że 36-latka zagapiła się i dopiero w ostatniej chwili zauważyła pieszego, jednak nie była w stanie wyhamować prowadzonego pojazdu.

Do takich sytuacji absolutnie nie powinno dochodzić. Nie dość, że do potrącenia doszło w terenie zabudowanym, to jeszcze na pasach, które powinny dawać pieszym poczucie bezpieczeństwa, a ich bliskość sprawiać, że kierowcy będą mieć wzmożoną czujność i maksymalne skupienie na kierowaniu pojazdu. Niestety, tym razem ucierpiało dziecko.